YOUNG SKAL NEDİR ?

about

YOUNG SKAL NEDİR ?

Young Skal, üyeleri turizm sektörünün tüm branşlarındaki genç profesyonellerden oluşan uluslararası bir organizasyonudur. Young Skal, Skal’ın dinamizmini korumak ve devamlılığını sağlamak amacıyla genç turizm profesyonelleri ve turizm eğitimi almakta olan öğrenciler tarafından oluşturulmuştur.

İlk Young Skal kulüpleri Antalya ve İstanbul’da kurulmuştur. Skal’ın gençlere yaptığı çağrıya dünyada ilk cevap veren ve 1999 yılında ilk Young Skal kulüplerini organize ederek Torremolinos’a bildirenler Türk gençleridir. 

Temel amaç tüm Young Skal’ların öncelikle kişisel gelişimlerini sağlamak, dolayısıyla profesyonel gençler olmalarına katkıda bulunmaktadır. Muhtelif ekip çalışmaları ve komitelerle, sunumlar, topluluğa hitap edebilme yetisini kazandırma, duygularını ve davranışlarını geliştirmek gibi kazanımların sağlanması temel hedeftir.

Skal Bodrum kulübümüzün ilk Young Skal’ı Hakan Boz olup kendileri Uşak Üniversitesi Öğretim Görevlisidir. Tüketici Davranışında Yeni Perspektifler (PsikoNöroBiyoKimyasal Analiz) üzerine bilimsel çalışmalar yapmaktadır.2016-2017 Young Skal Başkanlığını Kadirhan Kestaneci üstlenmiş olup 2018 yılında da Young Skal Komitesi oluşturulmuştur.

2018 Dönemi Young Skal Bodrum Temsilcisi Yiğit Girgin seçilmiştir.